Kontakt

Adress: Niva 29, 984 91 PAJALA

Email:info@snells.se

KONTAKTA OSS


Snells har idag "fast" verksamhet på följande orter:

Pajala. Här är huvudkontoret med all administration samt mekanisk verkstad.

Kaunisvaara. Vi har två fasta lokaliseringar inom Kaunis Irons gruvområde. Verkstaden där vi reparerar och underhåller maskiner och utrustning samt kontoret ute på gruvetableringen som är navet för lastning och transport.

Luleå. Vid Näverberget (Måttsund) där vi har betongfabriken och bergtäkten.

Malmfälten. Snells utför tjänster åt LKAB både i Kiruna och Vitåfors (Nalo).


PAJALA


Patrik Snell VD Tel: 070-559 28 77 patrik@snells.se


Magnus Kohkoinen Verkstadschef Tel: 070-559 13 40 magnus@snells.se


Mimmi Snell Kontorschef Tel:070-559 22 04 mimmi@snells.se


Leif Pekkari Ekonom Tel:070-286 85 54 leif@snells.se


Thea Krutrök Ekonomi/aministration Tel: 070-559 24 86 thea@snells.se


Irene Kero Ekonomi/administration Tel:070-241 24 49 irene@snells.se


Carl-Johan Riblom Täkt- och miljöansvarig Tel: 072-559 10 20 calle@snells.se


Benjamin Snell Transportansvarig Tel: 070-559 28 66 benjamin@snells.se


KAUNISVAARA


Ottilia Snell Arbetsledare Tel 070-559 25 33  ottilia@snells.se


Morgan Roth Andersson Verkstad Tel 070-686 18 72 mogge@snells.se



LULEÅ


Peter Johansson Betong, produktion & försäljning Tel: 070-828 70 30 peter@snells.se


Valter Hallgren Ballast kustregionen Tel: 070-588 15 68 valter@snells.se


Marie Lundin HR-Partner Tel: 072-242 99 38 marie@snells.se





MALMFÄLTEN


Alfons Snell, Vitåfors Tel: 070-369 10 37 alfons@snells.se


Benjamin Snell, Kiruna Tel: 070-559 28 66 benjamin@snells.se




Copyright © All Rights Reserved